İnsanlar genel itibariyle geçmişten bu yana kafa yapıcı ürünler kullanmaktadır. Bunların başında ise tütünler gelmektedir. Tütünler Osmanlı zamanından bu yana gelmekte ve Osmanlı zamanında daha çok nargile şeklinde kullanılmaktadır. Daha sonra 20. Yüzyılına başlarında sigara piyasaya çıktı ve kullanılmaya başlandı. Hatta 1950’lere kadar sigara kullanılması uzmanlarca tavsiye edilmekteydi ve yeni yapılan araştırmalar sonucunda zararlı olduğu ortaya çıkınca insanlar sigaranın sağlığa zararı ile ilgili her yerde bilgilendirmeler yapmaya başlandı. Bununla birlikte insanlar sigara kullanmaya başladıktan sonra bağımlı oldular ve içinde ki nikotin sebebiyle sigarayı bırakamadılar. Bu durum maddi olarak da insanların zor durum yaşamasına sebep olacaktır.

Bu durumda devreye elektronik sigaralar girmekte ve sürekli nikotin ihtiyacı olan insanların ihtiyacını karşılamaktadır. Çünkü nikotin içindeki kimyasal maddelerle insanı kendine bağımlı yapma gibi bir özelliği vardır. Elektronik sigaralar da bunun için piyasaya çıkmıştır. Hem sürekli sigara alma derdi olmamış hem de paran cebinde kalmış olacaktır.

Salt Likit için Öneriler

Yeni çıkan elektronik sigaralar pahalı olabilmekte ve kullanıcıların maddi durumunu zorlamaktadır. Bu durumda kullanıcılar evde kendilerinin aldığı aroma ve nikotin ile salt likit hazırlayarak kendi likitlerini kendileri hazırlamış olacaklardır. Bu durumda yeni nesil pod mod elektronik sigaraların en iyi salt likit çeşitlerine ihtiyaçları vardır. Kişilerin uzun süre boyunca ihtiyacı olan nikotine ulaşmasını sağlar. Bu salt likit baz nikotine oranla daha da doyurucu özelliği bulunmaktadır. Ayrıca kullanıcılarının bilmesi gereken bir diğer husus ise gerçek sigara deneyimine yakın salt likit çeşidi nikotin tuzu olmaktadır.

Baz nikotin ise bu konuda daha başarısız olduğu görülmektedir. Yani özetle anlatılmak istenirse gerçek sigara deneyimi isteyen kullanıcılar tercihini salt likit çeşitlerinden yana kullanabilir. Salt likit çeşitlerinin sağladığı avantajlar daha da fazla olabilmektedir. Bunlardan bahsedilirse; baz nikotin çeşitlerine göre az bir kullanımda fazla bir nikotin tuzu tüketilmesine neden olur. Bu durumun ne anlama geldiği sorulduğunda kısaca; kullanıcılar daha uzun kullanım ile daha fazla gerçek sigara tadı almaya başlayacaklardır.

En İyi Salt Likit Markaları

Günümüz koşullarında likit markaları oldukça fazla bulunmaktadır. Önemli olan kullanıcıların bunlardan en kaliteli olanlarını seçip güvenle kullanmasıdır. Bu markalar arasında  Cutwood, Saltica, Dinner Lady gibi markalarda yer almaktadır. İnternet üzerinden satış rakamlarına bakıldığında belirtilen markalar yüksek satış ile ön plana çıkmaktadır. Bu da tüketicilerin bu markalara yönelmesini sağlar. Bununla birlikte markaya olan güven artar ve bu kaliteyi de artırmaktadır. Günden güne ürün çeşitliliğinin arttığı bu markalar da tercih nedeni olmaya devam ediyor.

Bu belirtilen markalar dışında relax markası da ön plana çıkmaktadır. Elektronik sigara sektöründe önde gelen markalar arasında yerini almaktadır. Relax markasının en önemli özelliklerinden biri bütçe dostu ve kaliteli likit çeşitleri ile elektronik sigara kullanıcılarının bu konuda her türlü beklentisini karşılamaktadır. Elektronik sigara kullanıcıları tarafından da yoğun olarak kullanılmaya  devam edileceği görülmektedir. Salt likit anlamında bakıldığında Virginia Tobacco, American  Tobacco, Ultima Saltica gibi likit çeşitleri yer alırken özellikle kaliteli yapıları ve bütçe dostu bir izlenim uyandırmaları ile salt likit sektörünün en iyi markaları olmayı başarmıştır.

Neden Salt Likit?

Salt likit tercih etmek için kullanıcıların birçok sebebi vardır. Yapılan araştırmaların sonucunda  salt likit çeşitlerinin diğer baz likit çeşitlerine göre daha avantajlı bir yapısı olduğu ortaya çıkmıştır. Buna bağlı olarak en iyi salt likit çeşitleri rakiplerine göre metabolizma da emilme hızı daha hızlı ve buna bağlı olarak etkisinin daha uzun süre olduğu kanıtlanmıştır. Bu durum göz önüne alındığında kullanıcılar daha çok salt likit çeşitlerine yönelmeye başlayacaktır.

Salt likit çeşitlerinin en büyük özelliği ise likit konusunda kendilerini kanıtlamış olması diğer markalara göre ön plana çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden salt likit çeşitleri kullanıcı kitlesini her geçen gün artırmakta ve salt likite olan talebi artırmaktadır. Salt likit, kullanıcılar tarafından en çok sevilen yönü ise boğazı yakmaması ve gerçek sigara tadı vermesi araştırmalar tarafından ortaya çıkarmıştır. Kullanıcıların bu konuda en çok dikkat ettiği husus ise liktin hem ekonomik olması hem de aromasının kullanıcıya hitap etmesidir.